Martin Řeháček

Martin Řeháček

Martin Řeháček je jeden z několika mužů, kteří pomáhají v Nové Trojce jako dobrovolníci. Jeho záběr dobrovolnické práce je velmi široký a různorodý, a to ne jenom v naší organizaci.

Martin vystudoval Hornicko-geologickou školu v Příbrami, později pak teologii na Evangelické fakultě Univerzity Karlovy.

Novou Trojku začal navštěvovat jako rodič, doprovázející své dvě holčičky, dnes 8letou Ráchel a 6letou Rút, na jejich oblíbené kroužky a ještě nějaký čas bude dále chodit k nám, protože se jim v listopadu narodil syn Šimon. Časem jsme se dozvěděli, že je kamarád s počítačem a co víc, že se prací s počítačem dokonce živí.

A protože obsazení naší kanceláře je čistě ženské a ne se vším si víme rady, na Martina jsme se obrátily. A tak k nám Martin dochází v rámci jednoho dne v týdnu, který věnuje dobrovolnické práci. Kromě toho již tradičně představuje svatého Martina na oblíbené akci Nové Trojky Martinská světýlka, o víkendech chodí se svojí rodinou krmit kamerunské kozy do Integračního centra Zahrada a pomáhá jako služba v Nedělní herně. Je také aktivním členem pracovní skupiny Rodina s dětmi v rámci komunitního plánování na Praze 3. A to jsou pouze činnosti, které vykonává pro Novou Trojku.

Jeho žena Petra si myslí, že dobrovolníkem se už narodil. Je dárcem krve, plazmy i kostní dřeně. Několik let jezdil do středních Čech do vesnice Malejovice pomáhat stavět dětský hospic v rámci nadace Klíček. Nyní chodí chovat miminka na oddělení dětských popálenin do Fakultní nemocníce Královské Vinohrady pod hlavičkou dobrovolnické organizace Lékořice. Sází také stromky v Prokopském údolí. Jeho ochota a touha pomáhat vyplývá z jakéhosi přetlaku, z vědomí vděčnosti za to, co v životě má a z potřeby rozdělit svoje síly všude tam, kde je potřeba. 

Slavnostní předání cen Křesadlo 2013 proběhlo v čtvrtek  20. března 2014 od 17 hodin v rezidenci primátora hlavního města Prahy. Cenu dobrovolníkům roku 2013 uděluje HESTIA - Národní dobrovolnické centrum, pod záštitou primátora RNDr. Tomáše Hudečka, Ph.D. a patrona ceny Tomáše Töpfera.

03web 016FOTO-A-PAJERweb
047FOTO-A-PAJERweb 088FOTO-A-PAJERweb

aaa79d66-80fb-4a1f-8158-5cee8b6e6f3c 4d849ad8-cfae-4153-b0a0-0b47cb864b1d f44f95d8-061a-419c-a39c-d9f1c3bf0302 Přátelský,
bezpečný
a inspirativní
prostor
pro celou
rodinu