Lektoři (2018 - 2019)

adamkova karin 100x150

Karin Adámková

Dlouholetá a svými cvičenkami velmi oblíbená lektorka se věnuje programům PowerjógaPilatesPilates pro pokročilé a Cvičení s fyzioterapeutkou, je také lektorkou sportovních dopolední. Vystudovala FTVS UK, obor fyzioterapie, svými znalostmi a dovednostmi nyní ve svém zaměstnání pomáhá seniorům.  Má dva syny a moc šikovnou dceru. Ze všeho nejraději má tvarohové koláče a čte Mayovky.

petr_hajek100x150.jpg

Petr Hájek

Vystudoval VŠE a nyní v důchodu dělá to, co má rád: pracuje s dětmi. Je naším dobrovolným lektorem, pro starší školáky má speciální nabídku Chci si zlepšit prospěch. Má dvě dcery a šest vnoučat, je vegetarián, miluje zahradničení a vážnou hudbu a hlavně - oblíbil si Novou Trojku a Nová Trojka jeho. Je držitelem významné, celonárodně propagované a uznávané ceny Křesadlo pro dobrovolníky za rok 2010.

img 4456

Tereza Hofmanová

Vystudovaná právnička, absolventka Právnické fakulty UK pochází z Karlových Varů, v Praze žije již dlouho a ráda, avšak nejraději jezdí na chalupu v Krkonoších. Ráda cestuje do ciziny, její srdeční záležitostí je Itálie, a to v jakémkoliv ročním období. Čas tráví aktivně, miluje sport, ale i válení se s knížkou. Také ráda vaří a peče, bez něčeho sladkého k odpolední kávě si život neumí představit. Protože je ale krásně štíhlá, je jasné, že lásku k dobrotám musí nějak kompenzovat. Činí tak mimo jiné v Nové Trojce vedením kurzů Bodystyling - mixBodystyling - klasik a programu Sportovní dopoledne pro ženy. Jejím největším koníčkem je však v současnosti malá dcera Terezka.

magdalena klomfarova100x150 

Magdalena Klomfarová

Přestože vystudovala ČVUT, obor měření a regulace a pracuje s počítači, její srdce je srdcem keramičky. Střední školu uměleckořemeslnou, obor umělecký keramik, dokončila v roce 2010, ale keramiku, hlavně točení na kruhu, vytváří mnohem déle. Ráda zpívá, maluje, ráda pracuje s dětmi. Má dva dospělé syny, žije v Berouně, který by za Prahu už nevyměnila. V Trojce má na starosti pondělní Keramický ateliér pro rodiče s dětmi a  večerní kurz Užitá keramika pro dospělé.

janajirouskova foto

Jana Jiroušková

Vystudovala historii a afrikanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se tradičním řemeslům. Spolupracuje na dětských představeních Divadla bez hranic. Je autorkou několika knih pro děti o Agátě a Kožichovi. Svůj volný čas tráví ve společnosti dvou dětí, psa, kočky, nepočitatelného množství akvarijních rybek, papouška a trpělivého přítele.  V Nové Trojce nově vede kurzy Čárytužka a Ateliér výtvarných technik pro nejmenší.

krenkova lenka 100x150

Lenka Krenková

Jako stabilní pilíř našich sportovních kurzů působí v Nové Trojce lektorka kurzu Výrazový tanec IVýrazový tanec II, Výrazový tanec III a Výrazový tanec IV pro děti různých věkových skupin a Relaxační tanec pro dospělé. Vystudovala Střední pedagogickou školu a malé děti ve školce učila 21 let. Tanečnímu oboru se věnuje již od LŠU, absolvovala taneční studio Dance Perfect - Scénický tanec a další taneční kurzy a školy. Působí jako lektorka scénického tance, nyní na volné noze a je vytrvalou sympatizantkou Rockových kurzů. Má dospělého syna.

2014kurzweilova jolana tisk-1

Jolana Kurzweilová

Je v Nové Trojce od jejích úplných začátků. Nyní pracuje jako koordinátorka kurzů a vzdělávacích programů a vede kurzy Keramika pro pokročiléKreativ – ateliér užitého umění pro dívky a  Malý šéfkuchař. Vystudovala Filozofickou fakultu UK, obory andragogika a pedagogika. Pod vedením mistra F. Švancara získala výuční list z oboru umělecký keramik. Má ráda cyklistiku, vášnivě ráda čte a zabývá se všemožnými výtvarnými pracemi, jimž vévodí vyšívání, korálkování a drátkování. Má také velmi dobrý, ba výborný vztah k jídlu, k vaření a k pivu. Má devatenáctiletého syna a třiadvacetiletou dceru.

20140904eva prochazkova

Eva Procházková

Vystudovala SPŠ keramickou a Pedagogickou fakultu UK, obor český jazyk a výtvarná výchova, kteréžto předměty nyní také učí na základní škole. V Nové Trojce je prakticky od jejích začátků, nyní vede  Keramický ateliér pro rodiče s dětmiAteliér uměleckých technik a večerní kurz Keramika pro dospělé – socha. Má pět dětí, které na dlouhý čas do značné míry změnily její životní rytmus. Pokud to jde, nevzdává se ale svých oblíbených činností. Velmi ráda čte, chodí na výstavy, je vášnivá příznivkyně filmů a miluje sport: plavání, lyže, turistiku, a to i s dětmi. Nervy jí spolehlivě uklidní oblíbená čokoláda.

ruzicka jan 100x150

Jan Růžička

Honza má za sebou mnohaleté zkušenosti s vedením skautského oddílu a je nadšeným žižkovským rodákem; jeho specializací v Nové Trojce je péče o běžecké nováčky na Bootcampu. Běh je nicméně  jediná věc, kterou dělá rychle, jinak je to spíše hloubavý muž - je držitelem neoficiálního rekordu v délce prodlevy mezi otázkou a odpovědí a podle své ženy Janky neustále pracuje na vylepšení tohoto výkonu. Má rád historii, softball a fotbalový klub Wigan Athletic, nejraději má ale své syny Matěje a Adama a svou ženu Janku.

zuzana_sadilkova100x150.jpg

Zuzana Sadílková

Je lektorka kurzů PilatesJogalatesMiminkaCvičení pro rodiče s dětmiJóga pro děti od 5 a od 8 let, Jóga pro pokročilé od 12 letKondiční cvičení pro seniory a Bootcamp. Je vystudovaná fyzioterapeutka, studovala na FTVS, vedla mnoho pohybových kurzů pro ženy. Je vášnivá čtenářka, má ráda a film a přestože je sportovkyně, nezříká se dobrého jídla, které nově s velkým úspěchem také vytváří.  Ze všeho nejvíc má ale ráda své dvě děti, Mikiho a Emu.

 marketa_janouskova100x150.jpg

Markéta Schwarzbecková

Naše lektorka Sportovní školičkySportovního tréninku pro kluky a holkyTanečků Školičky, od dětství přezdívaná Makina, vystudovala VOŠ ekologickou v Táboře a Českou zemědělskou univerzitu v Praze, obor rozvoj venkova a zemědělství. Má dvě děti a s jejich vývojem pracuje i na svém pedagogicko-výchovném vzdělávání.  Zajímá se o fyzioterapii a je školená sportovní a rekondiční masérka. Tančit učila i dospělé, ráda plave, jezdí na in-line bruslích a má kolem sebe děti. 

sirotek adam

Adam Sirotek

Lektor hudebních kurzů Kytara a Bicí je absolventem kutnohorského gymnázia a momentálně studuje na Pedagogické fakultě UK, obor český jazyk a dějepis. Z vysněné kariéry hokejisty se během dospívání přeorientoval na svět hudby, kde působí dodnes. Nejraději hraje na akustickou kytaru a bicí nástroje, občas též sáhne i po dalších strunných nástrojích, jako je ukulele a mandolína. Během léta vystupuje se svou přítelkyní - zpěvačkou a dalšími přáteli na českých i evropských ulicích. Ve volném čase se zajímá o nahrávání  a produkci hudby. Mezi jeho další vášně patří především cestování a četba. Práci s dětmi považuje za velmi inspirativní. 

Marie Sypalova

Marie Sypalová

Působí jako lektorka keramiky na několika základních školách v Praze. Vystudovala střední ekonomickou školu a pedagogické minimum na Pedagogické fakultě UK, obor učitelství. Keramika byla vždy jejím koníčkem, postupem času se začala věnovat i Tiffany technice. Absolvovala kurzy Netradiční výtvarné techniky a Netradiční techniky ve výtvarné výchově, akreditovaný vzdělávací kurz MŠMT s názvem Artefiletika.  Působí jako lektorka kurzů Tiffany a keramiky. Mezi jejich účastníky je oblíbená pro svou klidnou povahu a šikovné ruce. V Nové Trojce vede kurz Keramika pro dospělé - plastika.

Patricie Weinrichová

Patricie Weinrichová

Lektorka keramických kurzů vystudovala Střední uměleckou školu Václava Hollara, obor výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. Věnuje se dějinám umění, kresbě, malbě, keramice a okrajově počítačové grafice, kterou na střední škole také studovala. Velmi ráda vaří a především peče, má moc ráda sladké. Ráda čte a sleduje různé filmy, také moc ráda cestuje. V Nové Trojce učí v keramických kurzech pro děti Keramika pro nejmenší, Keramika od 5 let, Keramika od 7 let, Keramika od 9 let, Keramika pro MŠ, ve večerním kurzu Keramika pro dospělé – kombinované techniky a ve čtvrtečním Keramickém ateliéru pro rodiče s dětmi.  Je také vynikající správkyní a tedy šéfovou keramické dílny.

grosman jakub 100x150

Jakub Grosman

Lektor kurzu Tae Bo je absolvent gymnázia a nyní studuje na Přírodovědecké fakultě UK, obor geotechnologie. Je duší i tělem sportovec, trenér European Tae Bo Basic a v plánu má získání trenérských certifikátů k dalším stupňům tohoto sportu. Rád hraje na saxofon a kytaru, běhá a zabývá se, jak jinak, dalšími evropskými systémy Tae Ba. Jako bratr dvou sester je také trénovaný v odolnosti vůči stresu.

iva baresova100x150

Iva Barešová

Je povoláním finanční kouzelnice (účetní a daňařka), ale také celoživotní sportovkyně na závodní i rekreační úrovni, věnuje se lecčemu od míčových sportů až po vysokohorskou turistiku, léta závodně plavala za SK Slavia Praha a vedla zde deset let skupinu dětí od přípravky až do jejich dospělosti. Její heslo zní: Pohyb je zábavná součást života, nikoliv jen bezduchá dřina. Jejím největším sportovním výkonem je ale dozajista péče o tři děti, má dceru a neposedná klučičí dvojčata. Vede kurz Light Run pro ženy, je lektorkou sportovních dopolední a občas zaskakuje i na Bodystylingu.

belansky milan 100x150

Milan Bělanský 

Navštěvoval ZUŠ Olešská, studium zakončil vlastním recitálem v žižkovském Átriu. V roce 2007 získal 1. místo s orchestrem Archi di oro a 3. místo v sólové hře v krajském kole ZUŠ. V roce 2008 se objevil jako malý violoncellista ve filmu Lovecký deník P. Formana. Docházel na Pražskou konzervatoř k prof. R. Strašrybkové. Nyní studuje na Konzervatoři J. Deyla pod vedením MgA. P. Šporcla. Za zdejšího působení získal 1. místo v Mezinárodní soutěži festivalů pod vedením MgA. J. Zámečníka. V Nové Trojce učí hru na Klavír a vede malé děti v kurzech Muzicírování od 3 let a Muzicírování od 5 let. Jeho nejoblíbenější jídlo je kachna s knedlíkem a se zelím. Rád lyžuje, plave a tráví volný čas s přáteli. Jeho motto zní: Jídlo tě vždy uklidní. 

 pepa vencl

Josef Vencl

Vesnický synek z textilácké rodiny přišel do Prahy studovat učitelství češtiny a občanské výchovy. Pracuje jako operátor ve společnosti NMS, správce obsahu ve společnosti Maturita hravě a je dobrovolníkem ve  společnosti Фондация ДОН БОСКО БЪЛГАРИЯ. Rok pracoval jako dobrovolník s ohroženými dětmi v Bulharsku. Už pěknou řádku let hraje divadlo, píše, kreslí, hraje si s počítači a jinými stavebnicemi, tančí. Při tom všem v Nové Trojce doučuje děti češtinu a připravuje pro malé sportovce Klub bootcamp junior a vede kuz Malý kutil.

 2016-09-22 21.51.12

Jana Žišková 

Její fascinace odlišnostmi a různorodostí kultur ji před lety přivedla ke studiu etnologie na FF UK. Momentálně působí jako lektorka Feuersteinovy metody (FIE), a to i v Nové Trojce. Ve své praxi se věnuje jednotlivcům i skupinám.  Se zájmem a respektem přistupuje k jedinečnosti osobního příběhu člověka. Neomezuje se však pouze na metodu FIE. Věnuje se i péči o ženu, o duši, kde její radostí je vedení relaxačních cvičení, setkávání a práce s jemnými masážemi a aromaterapií. Miluje tanec, vůně, Izrael, básně a přirozenost života v jeho proměnlivosti, nevyzpytatelnosti a křehkosti.

 foto ps

Ing. Arch. Petr Schwarzbeck 

Petr Schwarzbeck vystudoval gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích a Fakultu architektury ČVUT v Praze. Jeho tvorba je celoživotně ovlivněná třináctiletou výukou akademického malíře Arnolda Richtera. Má čtrnáctiletou praxi v oboru, během níž působil i v zahraničí. Od roku 2009 je jeden z jednatelů a hlavní architekt architektonického studia BLACKBACK s.r.o., které si zakládá na osobním a osobitém přístupu ke klientům. Jako správný architekt chodí černě oblečen, má rád umění, malování, hudbu i sport. Má neuvěřitelně dobrý barvocit, je striktně přesný, pečlivý a dochvilný, což mu nebrání v lásce k ostrým kapelám typu Pearl Jam, saunování a zahradničení. Je tatínkem dcery a syna. V Nové Trojce vede kurz Malý architekt.

kov mirek 

Mirek Kovář

Ve věku čtrnácti let tak dlouho přemýšlel o hraní na hudební nástroj, až se rozhodl pro kytaru, na niž od té doby nadšeně hraje. Jako člen Fusion sboru v Havířově se aktivně učil hrát na kytaru různé písně a zdokonalovat se nakonec i ve vedení samotné kapely. Velký zájem má kromě hudby také o management, který studuje na Vysoké škole ekonomické. Ve svém volném čase hraje tenis, videohry, jezdí na kole či v zimě rád lyžuje. V Nové Trojce vede kurz Kytara.

barbora formnkov

Barbora Formánková

Bára hraje na flétnu už od svých tří let. Po ukončení ZUŠ v Poděbradechse rozhodla studovatdál, a to rovnou na Pražské konzervatoři. má ráda hudbu, cestování a poznávání odlišných kultur a zvyků. V Nové Trojce nově učí kurz Flétna.

luk velemnsk

Lukáš Velemínský

Hudbě se začal věnovat asi v 5 letech, kdy začal chodit na klavír na ZUŠ na Zbraslavi a později začal hrát i na kytaru. Od roku 2011 chodí na Gymnázium a Hudební Školu hlavního města Prahy, kde studuje klavír a letos bude maturovat. Co se týče zájmů, je víceméně jednodimenziální - skoro vše se u něj alespoň vzdáleně týká hudby.  Od dětství ho baví psát písně a má hodně rád rock. Hraje v několika kapelách různých žánrů a v Nové Trojce letos prvním rokem vede kurz Kytara.

 aneta budzanowsk ii

Aneta Budzanowská

Aneta studuje osmý ročník Gymnázia a hudební školy hlavního města Prahy, obor příčná flétna. Na různých úrovních hraje na všechny možné nástroje - zobcovou flétnu, klavír, příčnou flétnu, kytaru... Mezi její zájmy patří kromě hudby bikesharing, jóga, osobní rozvoj, alternativní pedagogika, výchova a svobodné vzdělávání. V Nové Trojce vede kurz Flétna.

 anna pexov

Anna Rebeka Pexová

Anna Rebeka Pexová (pro většinu lidí prostě Anička) je naše nová lektorka kurzu Klavír. Hudba je neodmyslitelnou součástí jejího života, na klavír hraje už od pěti let. Chodila  na osmileté hudební gymnázium, nyní je studentkou třetího ročníku umělecké a reklamní střední školy. Ve svém volném čase se věnuje převážně sportu a kamarádům. Relaxuje při vaření a pečení, miluje také cestování, věnuje se proto i cizím jazykům.

aaa79d66-80fb-4a1f-8158-5cee8b6e6f3c 4d849ad8-cfae-4153-b0a0-0b47cb864b1d 524578e4-a294-48a6-9e24-e06d55112c12 Přátelský,
bezpečný
a inspirativní
prostor
pro celou
rodinu