Lektoři (2017 - 2018)

adamkova karin 100x150

Karin Adámková

Dlouholetá a svými cvičenkami velmi oblíbená lektorka se věnuje programům PowerjógaPilatesPilates pro pokročilé a Pilates nejen pro těhotné, je také lektorkou sportovních dopolední. Vystudovala FTVS UK obor fyzioterapie, svými znalostmi a dovednostmi nyní ve svém zaměstnání pomáhá seniorům.  Má dva syny a moc šikovnou dceru. Ze všeho nejraději má tvarohové koláče a čte Mayovky.

petr_hajek100x150.jpg

Petr Hájek

Vystudoval VŠE a nyní v důchodu dělá to, co má rád: pracuje s dětmi. Je náš dobrovolný lektor, pro starší školáky má speciální nabídku Chci si zlepšit prospěch. Má dvě dcery a 6 vnoučat, je vegetarián, miluje zahradničení a vážnou hudbu a hlavně - oblíbil si Novou Trojku a Nová Trojka jeho. Je držitelem významné, celonárodně propagované a uznávané ceny Křesadlo pro dobrovolníky za rok 2010.

img 4456

Tereza Hofmanová

Vystudovaná právnička, absolventka Právnické fakulty UK pochází z Karlových Varů, v Praze žije již dlouho a ráda, avšak nejraději jezdí na chalupu v Krkonoších. Ráda cestuje do ciziny, její srdeční záležitostí je Itálie, a to v jakémkoliv ročním období. Čas tráví aktivně, miluje sport, ale i válení s knížkou. Také ráda vaří a peče, bez něčeho sladkého k odpolední kávě si život neumí představit. Protože je ale krásně štíhlá, je jasné, že lásku k dobrotám musí nějak kompenzovat. Činí tak mimo jiné v Nové Trojce vedením kurzů Bodystyling - mixBodystyling - klasik a programu Sportovní dopoledne pro ženy. Jejím největším koníčkem je však v současnosti malá dcera Terezka.

magdalena klomfarova100x150 

Magdalena Klomfarová

Přestože vystudovala ČVUT, obor měření a regulace a pracuje s počítači, její srdce je srdcem keramičky. Střední školu uměleckořemeslnou, obor umělecký keramik, dokončila v roce 2010, ale keramiku, hlavně točení na kruhu, vytváří mnohem déle. Ráda zpívá, maluje, ráda pracuje s dětmi. Má dva dospělé syny, žije v Berouně, který by za Prahu už nevyměnila. V Trojce má na starosti pondělní Keramický ateliér pro rodiče s dětmi a  večerní kurz Užitá keramika pro dospělé.

kusakova martina 100x150

Martina Kusáková

Martina Kusáková, která u nás skvěle vede výtvarný kurz pro rodiče a děti Čárytužka, je v civilu učitelka psychologie na střední a vysoké škole. Je přesvědčena, že kreativita, tvořivost a hlavně humor jsou pro náš život nepostradatelné. Kromě středních zdravotnických škol, Univerzity Karlovy (ošetřovatelství a učitelství) vystudovala také expresivní terapii se zaměřením na arteterapii na Masarykově univerzitě a k výtvarnému sebevyjadřování nyní vede děti od plenek až po důchodový věk. Je maminkou dvou synů, se kterými ráda tráví čas v radosti a společné komunikaci. Svět vidí barevný a veselý a jako holka z hor miluje zasněženou krajinu, lyže a k tomu teplý čaj s citronem a medem.

krenkova lenka 100x150

Lenka Krenková

Jako stabilní pilíř našich sportovních kurzů působí v Nové Trojce lektorka kurzu Výrazový tanec IVýrazový tanec II, Výrazový tanec III a Výrazový tanec IV pro děti různých věkových skupin a Relaxační tanec pro dospělé. Vystudovala Střední pedagogickou školu a malé děti ve školce učila 21 let. Tanečnímu oboru se věnuje již od LŠU, absolvovala taneční studio Dance Perfect - Scénický tanec a další taneční kurzy a školy. Působí jako lektorka scénického tance, nyní na volné noze a je vytrvalou sympatizantkou Rockových kurzů. Má dospělého syna.

2014kurzweilova jolana tisk-1

Jolana Kurzweilová

Je v Nové Trojce od jejích úplných začátků. Nyní pracuje jako koordinátorka kurzů a vzdělávacích programů a vede kurzy Keramika pro pokročiléAteliér výtvarných technik pro nejmenšíKreativ – ateliér užitého umění pro dívky a  Malý šéfkuchař. Vystudovala Filozofickou fakultu UK, obory andragogika a pedagogika. Pod vedením mistra F. Švancara získala výuční list z oboru umělecký keramik. Má ráda cyklistiku, vášnivě ráda čte a zabývá se všemožnými výtvarnými pracemi, jimž vévodí vyšívání, korálkování a drátkování. Má také velmi dobrý, ba výborný vztah k jídlu, k vaření a k pivu. Má devatenáctiletého syna a třiadvacetiletou dceru.

20140904eva prochazkova

Eva Procházková

Vystudovala SPŠ keramickou a Pedagogickou fakultu UK, obor český jazyk a výtvarná výchova, kteréžto předměty nyní také učí na základní škole. V Nové Trojce je prakticky od jejích začátků, nyní vede  Keramický ateliér pro rodiče s dětmiAteliér uměleckých technik a večerní kurz Keramika pro dospělé – socha. Má pět dětí, které na dlouhý čas do značné míry změnily její životní rytmus. Pokud to jde, nevzdává se ale svých oblíbených činností. Velmi ráda čte, chodí na výstavy, je vášnivá příznivkyně filmů a miluje sport: plavání, lyže, turistiku, a to i s dětmi. Nervy jí spolehlivě uklidní oblíbená čokoláda.

ruzicka jan 100x150

Jan Růžička

Honza má za sebou mnohaleté zkušenosti s vedením skautského oddílu a je nadšeným žižkovským rodákem; jeho specializací v Nové Trojce je péče o běžecké nováčky na Bootcampu. Běh je nicméně  jediná věc, kterou dělá rychle, jinak je to spíše hloubavý muž - je držitelem neoficiálního rekordu v délce prodlevy mezi otázkou a odpovědí a podle své ženy Janky neustále pracuje na vylepšení tohoto výkonu. Má rád historii, softball a fotbalový klub Wigan Athletic, nejraději má ale své syny Matěje a Adama a svou ženu Janku.

zuzana_sadilkova100x150.jpg

Zuzana Sadílková

Je lektorka kurzů PilatesJogalatesMiminkaCvičení pro rodiče s dětmiJóga pro děti od 5 a od 9 let, Jóga pro dívky od 13 letKondiční cvičení pro seniory a Bootcamp. Je vystudovaná fyzioterapeutka, studovala na FTVS, vedla mnoho pohybových kurzů pro ženy. Je vášnivá čtenářka, má ráda a film a přestože je sportovkyně, neodříká se dobrého jídla, které nově s velkým úspěchem také vytváří.  Ze všeho nejvíc má ale ráda své dvě děti, Mikiho a Emu.

 marketa_janouskova100x150.jpg

Markéta Schwarzbecková

Naše lektorka Sportovní školičkySportovního tréninku pro kluky a holkyTanečkůPřírodovědné laboratoře Školičky, od dětství přezdívaná Makina, vystudovala VOŠ ekologickou v Táboře a Českou zemědělskou univerzitu v Praze, obor rozvoj venkova a zemědělství. Má dvě děti a s jejich vývojem pracuje i na svém pedagogicko-výchovném vzdělávání.  Zajímá se o fyzioterapii a je školená sportovní a rekondiční masérka. Tančit učila i dospělé, ráda plave, jezdí na in-line bruslích a má kolem sebe děti. 

sirotek adam

Adam Sirotek

Lektor hudebních kurzů Kytara a Bicí je absolventem kutnohorského gymnázia a momentálně studuje na Pedagogické fakultě UK, obor český jazyk a dějepis. Z vysněné kariéry hokejisty se během dospívání přeorientoval na svět hudby, kde působí dodnes. Nejraději hraje na akustickou kytaru a bicí nástroje, občas též sáhne i po dalších strunných nástrojích, jako je ukulele a mandolína. Během léta vystupuje se svou přítelkyní -zpěvačkou a dalšími přáteli na českých i evropských ulicích. Ve volném čase se zajímá o nahrávání  a produkci hudby.  Mezi jeho další vášně patří především cestování a četba. Práci s dětmi považuje za velmi inspirativní. 

Marie Sypalova

Marie Sypalová

Působí jako lektorka keramiky na několika základních školách v Praze. Vystudovala střední ekonomickou školu a pedagogické minimum na Pedagogické fakultě UK, obor učitelství. Keramika byla vždy jejím koníčkem, postupem času se začala věnovat i Tiffany technice. Absolvovala kurzy Netradiční výtvarné techniky a Netradiční techniky ve výtvarné výchově, akreditovaný vzdělávací kurz MŠMT s názvem Artefiletika.  Působí jako lektorka kurzů Tiffany a keramiky. Mezi jejich účastníky je oblíbená pro svou klidnou povahu a šikovné ruce. V Nové Trojce vede kurz Keramika pro dospělé - plastika.

Patricie Weinrichová

Patricie Weinrichová

Lektorka keramických kurzů vystudovala Střední uměleckou školu Václava Hollara, obor výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. Věnuje se dějinám umění, kresbě, malbě, keramice a okrajově počítačové grafice, kterou na střední škole také studovala. Velmi ráda vaří a především peče, má moc ráda sladké. Ráda čte a sleduje různé filmy, také moc ráda cestuje. V Nové Trojce učí v keramických kurzech pro děti Keramika pro nejmenší, Keramika od 5 let, Keramika od 7 let, Keramika od 9 let, Keramika pro MŠ, ve večerním kurzu Keramika pro dospělé – kombinované techniky a ve čtvrtečním Keramickém ateliéru pro rodiče s dětmi.  Je také vynikající správkyní a tedy i šéfovou keramické dílny.

grosman jakub 100x150

Jakub Grosman

Lektor kurzu Tae Bo je absolvent gymnázia a nyní studuje na Přírodovědecké fakultě UK, obor geotechnologie. Je duší i tělem sportovec, trenér European Tae Bo Basic a v plánu má získání trenérských certifikátů k dalším stupňům tohoto sportu. Rád hraje na saxofon a kytaru, běhá a zabývá se, jak jinak, dalšími evropskými systémy Tae Ba. Jako bratr dvou sester je také trénovaný v odolnosti vůči stresu.

20140904monika simackova100x150

Monika Šimáková

Lektorka kurzu Studio Dramaťák je absolventka střední pedagogické školy, obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Od studia na střední škole se mimo jiné věnuje osobnostní a sociální výchově a své znalosti pak uplatňuje nejen při lektorování v Nové Trojce. V současné době je studentkou Filozofické fakulty UK, obor pedagogika, kde dále rozvíjí své znalosti a dovednosti, a oboru Dramatická výchova na DAMU. Ve svém volném čase doučuje děti český jazyk, pracuje jako lektorka programů primární prevence na školách a tvoří zážitkové programy pro děti. Kromě práce a studia velice ráda čte, poslouchá muziku a chodí na koncerty. Práce s dětmi ji naplňuje a maximálně se snaží o neustálé zlepšování se ve svém oboru.

 lucka

Lucie Zdráhalová 

Lucie Zdráhalová vystudovala soudobé dějiny a pedagogiku. Před několika lety ji okouzlilo divadlo v celé své šíři. Rozhodla se hlouběji věnovat dramatické výchově, kterou se snaží propašovat do hodin českého jazyka a dějepisu na základní škole, kde učí. Pokud zrovna někoho (nebo sebe samu) nevzdělává, tak si ráda čte nebo peče sladkosti. V Trojce vede Dramaťáček.

grosslova kristina 100x150

Kristýna Grösslová

Od útlého věku je vedena k hudbě. Na ZUŠ v Poděbradech absolvovala dva cykly hry na klavír a dále se zde věnovala zobcové flétně, bicím nástrojům a zpěvu, který studuje na Konzervatoři Jana Deyla. Příležitostně pracuje na zajímavých projektech se sbory. Svůj volný čas nejraději tráví v přírodě nebo s přáteli a rodinou. V Nové Trojce učí hře na Klavír a na Flétnu.

iva baresova100x150

Iva Barešová

Je povoláním finanční kouzelnice (účetní a daňařka), ale také celoživotní sportovkyně na závodní i rekreační úrovni, věnuje se lecčemu od míčových sportů až po vysokohorskou turistiku, léta závodně plavala za SK Slavia Praha a vedla zde 10 let skupinu dětí od přípravky až do jejich dospělosti. Její heslo zní: Pohyb je zábavná součást života, nikoliv jen bezduchá dřina. Jejím největším sportovním výkonem je ale dozajista péče o tři děti, má dceru a neposedná klučičí dvojčata. Vede kurz Light Run pro ženy, je lektorkou sportovních dopolední a občas zaskakuje i na Bodystylingu.

belansky milan 100x150

Milan Bělanský 

Navštěvoval ZUŠ Olešská, studium zakončil vlastním recitálem v žižkovském Átriu. V roce 2007 získal 1. místo s orchestrem Archi di oro a 3. místo v sólové hře v krajském kole ZUŠ. V roce 2008 se objevil jako malý violoncellista ve filmu Lovecký deník P. Formana. Docházel na Pražskou konzervatoř k prof. R. Strašrybkové. Nyní studuje na Konzervatoři J. Deyla pod vedením MgA. P. Šporcla. Za zdejšího působení získal 1. místo v Mezinárodní soutěži festivalů pod vedením MgA. J. Zámečníka. V Nové Trojce učí hru na Klavír.  Jeho nejoblíbenější jídlo je kachna s knedlíkem a se zelím. Rad lyžuje, plave a tráví volný čas s přáteli. Jeho motto zní: Jídlo tě vždy uklidní.

 

 pepa vencl

Josef Vencl

Vesnický synek z textilácké rodiny přišel do Prahy studovat učitelství češtiny a občanské výchovy. Pracuje jako operátor ve společnosti NMS, správce obsahu ve společnosti Maturita hravě a je dobrovolníkem ve  společnosti Фондация ДОН БОСКО БЪЛГАРИЯ. Rok pracoval jako dobrovolník s ohroženými dětmi v Bulharsku. Už pěknou řádku let hraje divadlo, píše, kreslí, hraje si s počítači a jinými stavebnicemi, tančí. Při tom všem v Nové Trojce doučuje děti češtinu a připravuje pro malé sportovce Klub sportu a deskových her a vede kuz Malý kutil.

 2016-09-22 21.51.12

Jana Žišková 

Její fascinace odlišnostmi a různorodostí kultur ji před lety přivedla ke studiu etnologie na FF UK. Momentálně působí jako lektorka Feuersteinovy metody (FIE), a to i v Nové Trojce. Ve své praxi se věnuje jednotlivcům i skupinám.  Se zájmem a respektem přistupuje k jedinečnosti osobního příběhu člověka. Neomezuje se však pouze na metodu FIE. Věnuje se i péči o ženu, o duši, kde její radostí je vedení relaxačních cvičení, setkávání a práce s jemnými masážemi a aromaterapií. Miluje tanec, vůně, Izrael, básně a přirozenost života v jeho proměnlivosti, nevyzpytatelnosti a křehkosti.

 foto ps

Ing. Arch. Petr Schwarzbeck 

Petr Schwarzbeck vystudoval gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích a Fakultu architektury ČVUT v Praze. Jeho tvorba je celoživotně ovlivněná třináctiletou výukou akad. malíře Arnolda Richtera. Má čtrnáctiletou praxi v oboru, během níž působil i v zahraničí. Od roku 2009 jeden z jednatelů a hlavní architekt architektonického studia BLACKBACK s.r.o., které si zakládá na osobním a osobitém přístupu ke klientům. Jako správný architekt chodí černě oblečen, má rád umění, malování, hudbu i sport. Má neuvěřitelně dobrý barvocit, je striktně přesný, pečlivý a dochvilný, což mu nebrání v lásce k ostrým kapelám typu P earl Jam, saunování a zahradničení. Je tatínkem dcery a syna. V Nové Trojce vede kurz Malý architekt.

50592a0b-8207-4e80-811f-626114c27541 

Michaela Krajčová

Již ve 4 letech začala studovat na ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově obory housle a zpěv a nyní v tomto studiu pokračuje na Konzervatoři Jana Deyla v Praze. Byla členkou Fusion sboru, který měl, a dodnes má, velké úspěchy nejen doma, ale i v zahraničí. Hraje i na další nástroje, jako jsou kytara a klavír. Také se hodně zajímá o muzikoterapii. Ve svém volném čase ráda chodí do přírody (kde nabírá energii), přečte si dobrou knížku, hlídá děti, nebo se věnuje své rodině a přátelům. V Nové Trojce nově vede kurzy Muzicírování od 3 a Muzicírování od 5 let.

vilm dvok foto

Vilém Dvořák 

V Nové Trojce působí jako lektor hudebního kurzu Kytara. Po vystudování Církevního gymnázia v Kutné Hoře nastoupil na Matematicko-fyzikální fakultu, avšak zájem o hudbu a literaturu převážil veškeré technické obory, a tak se letos stal studentem Pedagogické fakulty UK, obor Český jazyk a Hudební výchova. Na ZUŠ Kutná Hora vystudoval oba cykly ve hře na violoncello, na které hrál i v místním komorním orchestru. Během let působil v několika studentských kapelách, díky čemuž se setkal s mnoha příležitostmi naučit se také na kytaru, bicí nástroje a pětistrunné banjo. Mimo hudbu patří mezi jeho hlavní zájmy česká literatura 20. století.

 mandelkov ladislava foto

Ladislava Mandelíčková

Vystudovala Speciální pedagogiku na MU v Brně se zaměřením na logopedii a surdopedii a před rodičovskou dovolenou působila jako předškolní pedagog ve speciální i běžné mateřské škole. Dětí si teď do sytosti užívá také jako maminka - má dva kluky ve věku 3 roky a 1,5 roku. Od dětství se věnuje rukodělným aktivitám - kroužkem "šikovných rukou" počínaje, grafiku přes keramiku, nově i točení na kruhu (ne)konče. Má také ráda moderní tanec, hudbu, chození po horách, cestování s dětmi, dobré knihy. Pravidelně a ráda se zúčastňuje nejrůznějších vzdělávacích kurzů z oblasti pedagogiky a psychologie. V běžném životě ji ovlivnil zejména přístup Respektovat a být respektován, který se snaží uplatňovat nejen při výchově vlastních dětí, ale taktéž při komunikaci s okolím, blízká je jí také pedagogika Marie Montessori a lesní pedagogika. V Nové Trojce lektoruje kurz Ateliér výtvarných technik pro nejmenší.

e5e802a5-5a90-4cbc-87d0-31ed9e16aedc 7b3e399e-9402-471a-8c41-08efe352047f 81ed1517-ab56-4ba8-bdb1-389569fb92a6 Přátelský,
bezpečný
a inspirativní
prostor
pro celou
rodinu