Co je poradenství a mediace v Nové Trojce

V Nové Trojce můžete využít službu odborného poradenství týkajícího se rodiny, vztahů, komunikace, vývoje a výchovy dětí, a to přímo v bezpečném a přátelském prostředí našeho centra.

Poradny probíhají v předem daných termínech, viz aktuální termíny. Potřebujete-li radu, pomoc či kontakt na odborného poradce kdykoliv jindy, pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na tel.: 603 416 724.

Pro řešení sporů v rodině a rodinných vztazích vám Nová Trojka může zprostředkovat také mediaci pod vedením zkušené mediátorky. Všechny tyto služby vám nabízíme za nekomerční ceny, v odůvodněných případech i bezplatně.

Nabízíme možnost individuálních konzultací a základního odborného poradenství v těchto oblastech:

 • Péče o nejmenší děti – správný vývoj v raných fázích, laktační poradna, nošení dětí v šátku.
 • Mgr. Lenka Arimiyawu – fyziologický vývoj dítěte
 • Marika Pithartová, DiS. – laktační poradna, nošení dětí v šátku
 • Vývoj dítěte po prvním roce života – fyzický vývoj dítěte, správná stimulace držení těla, doporučení vhodných pohybových aktivit, předcházení problémům v dalším vývoji. Vede diplomovaná fyzioterapeutka Zuzana Sadílková.
 • Speciální pedagogika a etopedie – praktické řešení poruch a problémů s chováním a učením u dětí od roka do puberty. Vede Mgr. Jana Češková.
 • Rodinné a občanské právo – řešení právních otázek spojených se vztahy mezi manželi, rodiči a dětmi, příbuznými a při náhradní rodinné péči, právní rady v oblasti práva občanského. Funguje i jako internetová poradna. Vede Mgr. Vlastimil Janeček.
 • Osobnostní rozvoj – jak žít v souladu sám se sebou i s ostatními, jak hledat a nalézat cestu k řešení složitých situací v osobním a pracovním životě. Vede Mgr. Jana Ježková.
 • Daňové a personální poradenství – jak se vyznat v pracovně-právních předpisech, orientovat se v systému dávek státní sociální podpory a v podmínkách před, při a po mateřské. Funguje především jako internetová poradna. Vede Ing. Ludmila Hájková.
 • Sociálně právní ochrana dětí – jak postupovat při jednání o svěření dětí do péče, komunikovat se státními orgány, jak řešit problém svěření dětí do péče apod. Funguje i jako internetová poradna. Vede PhDr. Lea Tesařová.
 • Výživové poradenství – řešení problémů s váhou i se stravováním obecně u dětí i dospělých. Vede Mgr. Tereza Hofmanová.
 • Výchovné poradenství – Problémy s výchovou dětí, řešení rodičovských nejistot. Funguje i jako internetová poradna. Vede Mgr. Jolana Kurzweilová.
 • Mediace – speciální nabídka: metoda smírného řešení sporů v rodině a rodinných vztazích, nabízíme konzultace o vhodnosti této metody pro jednotlivé případy i dlouhodobé spolupráce (cena dohodou). Mediátorka - Dana Vrabcová.

Lze se předem objednat v daných termínech (viz níže) nebo v těchto termínech přijít i rovnou bez objednání (v tomto případě je nutno počítat s čekací dobou).

Využít můžete i internetové poradny, více zde

V případě potřeby a v rámci možností poradců si můžete následně domluvit konzultace nad rámec základního poradenství. Tato další specializovaná pomoc již nespadá do poradenství Nové Trojky.

Místo konání: Nová Trojka, Jeseniova 19, Praha 3, cena návštěvy 50Kč/osoba.

aaa79d66-80fb-4a1f-8158-5cee8b6e6f3c 4d849ad8-cfae-4153-b0a0-0b47cb864b1d 524578e4-a294-48a6-9e24-e06d55112c12 Přátelský,
bezpečný
a inspirativní
prostor
pro celou
rodinu